Otázky a odpovědi

PÉČE PRO NORMÁLNÍ A JEMNÉ VLASY

VÍTE ŽE?
Hydratační látky zlepšují schopnost vlasu vázat vodu. Bez této hydratace by byl vlas matný, suchý a lámavý.
Suché vlasy mají navíc často elektrostatický náboj a, poletují“. Zvýšením schopnosti vázat vodu se elektrostatický náboj snižuje. Vlasy se lépe upravují a získávají hebkost a pružnost.
TIP KADEŘNÍKA
Při mytí vlasů je opravdu důležité hodně namočit vlasy, aby šampon dobře pěnil. Vaše vlasy získají lesk, hebkost a vzdušnost, pokud šampon a balzám z vlasů dobře vypláchnete.

PÉČE PRO SUCHÉ A NARUŠENÉ VLASY

VÍTE ŽE?
Vlasy rostou cca 10 mm za měsíc. Vlasy dlouhé 12 cm teda pamatují 12 měsíců. Během této doby jsme je například 265 krát umyli, 2000 krát učesali, 8 krát nabarvili, mockrát vystavili mrazu nebo ostrému slunci.
A vše zanechalo na vlasech svoji stopu. Poraďte se s kadeřníkem, jak opět dostat vlasy do kondice.
TIP KADEŘNÍKA
Nechoďte spát s mokrými vlasy! Šupiny vrchní vrstvy mokrého vlasu jsou otevřené a snadno tak dojde k narušení povrchu vlasu.
TIP KADEŘNÍKA
Vlasy se často trhají a lámou i nešetrným kartáčováním a rozčesáváním. Po umytí vlasů používejte vždy přípravek na rozčesávání vlasů, například Regenerační pěnu. Po aplikaci vlasy opatrně rozčesávejte, začněte od konečků.
TIP KADEŘNÍKA
Vlasům nesvědčí mráz ani přechody z vlhka do mrazivého počasí, natož těsná čepice. Snadno pak dochází k jejich narušení a vzniku elektrostatického náboje. Tuto nesnázi snadno vyřešíte, když na vlasy nanesete Pěstící krém, který vlasy ochrání i před tuhými mrazy.

SPECIÁLNÍ PÉČE

TIP KADEŘNÍKA
Vlnité nebo kudrnaté vlasy jsou obecně výrazně sušší než rovné vlasy. Mají porézní strukturu a sklon ke krepatosti. Vlnité vlasy proto vyžadují speciální péči. Poraďte se s kadeřníkem, které přípravky jsou právě pro vaše vlasy optimální.
TIP KADEŘNÍKA
V případě velmi narušených vlasových konečků aplikujte fluid již do vlhkých vlasů před vysušením. Odstraníte tak ,,chlupatost“ a krepatost vlasů.

POZVÁNÍ DO SALONU

TIP KADEŘNÍKA
Color šampon je ideální pro udržování svěžího tonu vlasů v době mezi návštěvami kadeřnického salonu. Váš kadeřník vám poradí nejlépe, který odstín je ideální pro vaši barvu vlasů.

VLASOVÁ TERAPIE

TIP KADEŘNÍKA
Pokud je vaše pokožka citlivá a mastí se, umývejte si vlasy vlažnou vodou. Příliš horká voda aktivuje mazové žlázy. Také se vyhněte silnému masírování a podráždění pokožky kartáčem
VÍTE ŽE?
Problém s lupy má dvě formy projevu. Mastné lupy tvoří shluky, které ulpívají u kořínků vlasů, pokožka je podrážděná a svědí. Příčinou muže být například větší psychická zátěž či hormonální nerovnováha.
Suché lupy jako malé bílé šupinky vypadávají na ramena. Na pokožce se vytvořilo příliš suché prostředí způsobené například stresem, nevhodnými přípravky, nedostatečným oplachováním přípravků nebo také klimatizací či topením. V obou případech problému s lupy je třeba posílit rovnováhu pokožky hlavy.

POZVÁNÍ DO SALONU

Problém tvorby lupů souvisí s citlivou pokožkou hlavy, která ztrácí rovnováhu. Pokožka je často velmi suchá a podrážděná. V takovém případě je čas na zklidňující ošetření v salonu.

SERIE NO1

VÍTE ŽE?
Všechny přípravky NO1 obsahují výtažek ze slunečnicových semínek. Tato účinná látka chrání vlasy před volnými radikály, které vznikají při slunečním záření a mají negativní vliv na barvu vlasů.

KATALOG VYROBKŮ A RADY NALEZNETE V NAŠEM SALONU

ALCINA ROYAL

VÍTE ŽE?
Alcina Royal Péče s kašmírem a perlami. Kašmír a perly patří k nejhodnotnějším látkám na světě. Jsou symbolem luxusu a krásy, ale také té nejjemnější péče, hebkosti, lesku a příjemného pocitu. Extrakt z kašmíru se získává z vlny koz chovaných v oblasti Kašmíru v Indii. Zvyšuje pružnost a regeneruje poškozenou strukturu vlasů. Brilantní lesk dodává vlasům extrakt ze sladkovodních perel.
TIP KADEŘNÍKA
Přípravky Alcina Royal jsou vybaveny přesnými dávkovači. Optimálního efektu na vlasech dosáhnete při dodržení doporučeného dávkování.
TIP KADEŘNÍKA

TO NEJLEPŠÍ, CO MŮŽETE PRO SVÉ VLASY UDĚLAT

Luxusní péče o vlasy Alcina Royal znamená také luxus

udělat si čas jen pro sebe a pro své vlasy, dopřát si svůj Alcina Royal Rituál“. Ve čtyřech krocích sledovat,
jak vlasy krásní a vnímat vůni i hebkost přípravků.
Alcina Royal znamená jemně vmasírovat hebký šampon do vlasů Alcina Royal znamená dát čas perlám a kašmíru v kůře, aby vlasům dodaly energii.
Alcina Royal znamená uzamknout pěstící látky ve vlasu balzámem a po opláchnutí zabalit vlasy na chvíli
do ručníku a nechat je odpočinout.
Alcina Royal znamená dokončit rituál pěstícím sérem a užít si den nebo večer s dobrým pocitem a novým sebevědomím.

ALCINA HAIR STYLING

TIP KADEŘNÍKA
Velký objem účesu vytvoříte pomocí Styling-spreje, který nastříkáte nejen na povrch vlasů, ale také po vrstvách na spodní vlasy.
TIP KADEŘNÍKA
Fénovací sprej je velmi dobrým pomocníkem pro ranní úpravu vlasů, zvláště když spěcháte. Nastříkejte sprej na suché vlasy a přefoukejte fénem. Vlasy dostanete velmi rychle do tvaru a kondice.
TIP KADEŘNÍKA
Formovací gel nanášejte na vlasy zezadu, pročešte prsty dopředu a opět dozadu. Poté můžete začít tvarovat jednotlivé partie.
TIP KADEŘNÍKA
Vyzkoušejte účinnou dvojkombinaci pro objem vašeho účesu. Ke kořínkům aplikujte Objemový sprej na odrost a do délek vlasů Styling-pěnu.
TIP KADEŘNÍKA
Dobrý styling umocní váš střih a barvu vlasů. Ale jen tehdy, pokud bude správně vybrán a použit. Proto se vždy o stylingu poraďte se svým kadeřníkem.
TIP KADEŘNÍKA
Ve stylingu platí, že méně je někdy více. Stylingové přípravky aplikujte ve velmi malém množství, zvláště u jemných vlasů.
Jak správně dávkovat a používat styling vám poradí váš kadeřník.
TIP KADEŘNÍKA
Power gel je ideální pro vytvoření kohoutů, střapsů, zvednutých patek, bodlin a všech druhů rozcuchů. Vytvořte si každý den nový styling podle vaší nálady.
TIP KADEŘNÍKA
Věděli jste, že vlas zůstane v takovém tvaru, ve kterém vychladne? Proto na závěr fénování přepněte fén na studený vzduch. Účes se lépe zafixuje.
TIP PRO KADEŘNÍKA
Vlasy lakujte velmi opatrně. Nestříkejte přímo do vlasů, ale z větší dálky kolem hlavy. Lak se na vlasech jemně rozptýlí.

PRO KAŽDÝ TYP PLETI

TIP KOSMETIČKY
Čištění pleti je základem úspěšné péče. Pokud pokožka není správně vyčištěná, nemohou účinné látky z kosmetických přípravků efektivně působit. Výběr přípravků proto svěřte do rukou profesionála v kosmetickém salonu, který zhodnotí aktuální stav vaší pleti a zvolí optimální péči právě pro vás!
VÍTE ŽE?
Červené hroznové víno jako zázračná zbraň proti stárnutí? Ano! Ve víně se nacházejí stovky sekundárních rostlinných látek a jednou ze zvláště účinných jsou polyfenoly. Jsou to účinné antioxidanty, které chrání pokožku před negativním působením volných radikálů. Dostatečný přísun antioxidantů může zpomalit stárnutí pleti i organismu.
VÍTE ŽE?
Věděli jste, že vůně může ovlivnit naši náladu a koncentraci?
Například vůně grapefruitu v aromalampě na psacím stole je zárukou bystrého myšlení, aktivuje také endorfiny (tzv. Hormony štěstí), díky nimž se cítíme veselí. Vůně vanilky zase potlačuje chuť na sladké, podporuje totiž uvolňování serotoninu v mozku, který vyvolává chuť na sladké.

PRO MASTNOU AŽ SMÍŠENOU PLEŤ

VÍTE ŽE?
Kaolin má schopnost vázat nadbytečný maz, klidní a desinfikuje. Již v antice nalezneme písemná svědectví o používání léčivé země. Řekové Hildegard von Bingen a Paracelsus rozpoznali léčivé účinky země již velmi dávno.
TIP KOSMETIČKY
Pokud máte problematickou pleť a trpíte aknózními projevy, nepřehánějte mytí obličeje. Častý mytím je totiž pokožka vysušována a dochází naopak k vyšší tvorbě mazu.
VÍTE ŽE?
Jitrocel se pro své protizánětlivé účinky hojně využívá v přírodním léčitelství, např. Při zánětech dutiny ústní nebo bodnutí hmyzem. Díky jeho vlastnostem je také velmi cenný i v kosmetické výrobě.
TIP KOSMETIČKY
Nevymačkávejte sami zánětlivé projevy na pleti – při neodborném odstraňování se může zánět rozšířit na další místa a takéé mohou vzniknout jizvičky a hyperpigmentace. Odstranění nejlépe ponechejte na odborné péči vaší kosmetičky.

PRO CITLIVOU PLEŤ

VÍTE ŽE?
Výtažky z ovsa díky látce avenantramid mírní podráždění pokožky a pocity svědění, mají tedy klidnící účinky. Proto jsou ovesné extrakty vhodné pro citlivou pleť a můžeme je použít i v případech kožního stresu, např. V případě lehkého spálení sluncem.
VÍTE ŽE?
Kuperoza je oslabení cév, které nejprve vyvolává zarudnutí (většinou na tvářích) přetrvávající pouze několik hodin nebo den.
Dalším stádiem je pak trvalé zarudnutí (může zahrnovat již i oblast nosu) nebo viditelné červeně prosvítající žilky. Navzdory intenzivnímu výzkumu ještě není příčina vědecky zcela objasněna. Důležitým aspektem vzniku je ale vysoký krevní tlak, prokrvení jemných žilek a genetické dispozice. Správná péče a optimální ochrana pleti však mohou nástup kuperozy výrazně oddálit nebo zmírnit její příznaky.
TIP KOSMETIČKY
Speciální duo Couperose krém a Couperose sérum dohromady zajistí obzvláště intenzivní péči, která řeší problém kuperozy. Je to zejména díky obsahu účinných látek phytoaktiv (pupečník asijský, jírovec maďal, měsíček lékařský, listnatec ostnitý). Vědecké testy ukazují, že již po 14 dnech používání ukázalo 65% testovaných osob prokazatelné zmírnění začervenání pleti a posílení cévek.

PRO SUCHOU A EXTRÉMNĚ SUCHOU PLEŤ

VÍTE ŽE?
Kyselina linolová neboli vitamin F je esenciální mastná kyselina, která je v kůži přebudována na ceramidy. Ty pak kůži ,tmelí“ čímž zabraňují ztrátě vody a zvyšují hydrataci pokožky.
TIP KOSMETIČKY
Krém pro celou rodinu-to je Krém Fenchel. Svým složením je vhodný nejen pro suchou pleť, ale také pro citlivou dětskou pleť. Ochrání pleť i v extrémních klimatických podmínkách jako je zimní pobyt na horách. Je také výborný jako maska na rozpraskané ruce nebo pro velmi suché partie těla!
TIP KOSMETIČKY

RICHT ANTI AGE KRÉM

nemusí vždy řešit jen problémy hormonálního stárnutí suché zralé pleti. Jako kúra lze také použít pro mladší suchou pleť, která potřebuje nárazově vitalizovat.
VÍTE ŽE?
Olej z jader hroznového vína má vysoký podíl nenasycených mastných kyselin a antioxidantů jako jsou polyfenoly a vitamin E. Ty vytváří ochrannou bariéru buňkám a chrání je před působením škodlivých volných radikálů.

NO1

VÍTE ŽE?
Lycopin je účinný ochránce buněk obsažený v rajčatech. Jako jeden z nejsilnějších antioxidantů dokáže efektivně odbourávat volné radikály.

EFEKT A PÉČE

VÍTE ŽE?
Kolagen v kosmetice pleť hydratuje, zlepšuje její pružnost a elasticitu- tím pomáhá redukovat vrásky. Alcina ve svých přípravcích používá atelokalagen (speciálně upravený kolagen), který je výborně snášen a nevyvolává imunitní reakce, které by mohly vést ke vzniku alergií.
TIP KOSMETIČKY
Oční okolí je velmi citlivá oblast, svoji strukturou nejjemnější. Obsahuje velmi mál tukové tkáně, elastinu a má tenká kolagenová vlákna. Díky mimice je ale extrémně namáhané (vždyť je 20 000krát za den mrkneme), proto je třeba o něj obzvláště pečovat. Používejte tedy výhradně speciální přípravky vyvinuté pro citlivé oční partie!

ALCINA FOR MEN

VÍTE ŽE?
Podle posledních studií stráví muž v koupelně průměrně 30 minut denně a je v péči o sebe stále náročnější a uvědomělejší. Pánská kosmetika musí reagovat na individuální potřeby mužů – nejen parfemací a designem, ale především obsahem účinných látek, které jsou přizpůsobeny specifickým požadavkům jejich kůže.
TIP KOSMETIČKY
Ke každodennímu mytí obličeje nepoužívejte obyčejné mýdlo, ale sáhněte raději po nevysušujícím Čistícím gelu ALCINA. Pokožku zbaví nečistot a připraví ji pro následnou efektivní péči přípravku Active Face Power.

Otázky a odpovědi
↓