O HIFU

HIFU je zkratka pro vysoce intenzivní cíleny ultrazvuk. Jedná se o přístroj z nové generace kosmetických a estetických neinvazivních přístrojů. HlFU je opravdovou revolucí v této oblasti a sklidil hned několik cen na mezinárodních veletrzích.

Tento přístroj je výsledek mnohaletých studií, které byli prováděny desítky let renovovanými laboratoři po celém světě. HIFU se v různých obměnách používá již od 90 let k léčení některých nádorových ošetření.

Historie této technologie se však začala psát již v 40. letech 20. století když vědec WoodRW oznámil účinné výsledky kombinace tepla a ultrazvuku, které se skvěle doplňovali.

HIFU je původem z Koreji nicméně své využití našlo již i v USA kde se těší velké oblibě. Korejští vědci dokázali vytvořit ultrazvukový nůž, který je bezbolestný, rychlý, efektivní a hlavně nezanechává žádné jizvy. Přístroj splňuje veškeré potřebné certifikace.

Princip fungování

Přístroj kombinuje účinný ultrazvuk, radiofrekvenci a termální vlnu. To vše působí přímo na SMAS vrstvu, která je nejdůležitějším stavebním prvkem vaší pokožky. Chytrá hlavice dokáže aplikovat potřebné teplo přímo do SMAS vrstvy díky čemuž ji obnovuje. Během tohoto ošetření se tato vrstva, která se nachází 3.0 – 4.5 mm pod pokožkou zahřeje až na 65°C čímž se podporuje tvorba nového kolagenu.

Úvod

Lidská pokožka postupem času stárne. Děje se tak mimo jiné proměnami, které se dějí ve svalově-vazivové vrstvě. Ta se nachází pod kůží a podkožím. Tato napnutá vrstva tvoří základ pokožky a formuje tvar pokožky. Postupem času však ztrácí své napětí a dochází k jejímu postupnému uvolňování. Zákroky které se tímto problémem Zabývají nazýváme SMAS Lifting.

Dalším problémem se kterým se naše pokožka postupem času musí vyrovnat je úbytek kolagenu. To způsobuje hluboké vrásky, kruhy pod očima a pozvolné povolení svalů v obličeji.

HIFU
HIFU
HIFU
HIFU

Technologické výhody

Hlavní výhodou ošetření tímto přístrojem je bezbolestné ošetření, které nezanechává žádné stopy.

Chytrá hlavice dokáže aplikovat ultrazvukovou vlnu přesně do potřebné vrstvy SMAS bez toho aniž by poškodila okolí – na rozdíl od invazivních operací.

Efekt je dlouhotrvající a dostavuje se takřka okamžitě. Při dodržování správných zásad lze efekt udržet až pod dobu 3 let.

HIFU
HIFU

Pro koho není přístroj určen

Přístroj lze používat pouze po konzultaci s lékařem. Není vhodný pro následující skupiny lidí:

  • Lidé s kardiostimulátory nebo jinými přístroji v těle
  • Těhotné ženy
  • Lidé kteří podstoupili za posledních 9 měsíců léčbu
  • Lidé s plastickou operací obličeje
  • Lidé s rakovinou

Účinky

Přístroj je určen pro rejuvenaci pokožky – odstranění/zmenšení vrásek, podporu ochablého svalstva, formování obličeje, úpravu nevzhledných kruhů pod očima a pokožky na krku.

  1. Rejuvenace obličeje – hluboké vrásky, nevzhledné faldy, formace obličejových linií, odstraňuje, dvojitou bradu“.
  2. Vrásky kolem očí – formuje oční linie, oční vrásky, kruhy pod očima.
  3.  Proti stárnutí – odstraňuje příznaky stárnutí pokožky jako jsou nevzhledné skvrny, formování obličejových linií, atp.

Důležité informace

Po ošetření přístrojem HIFU se člověk musí po dobu jednoho týdne vyhýbat prostředí s vysokými teplotami jako je sauna, solárium, atp. Je potřeba vyhnout se i opalování. Dále by pak neměl podstupovat cvičení nebo jinou zvýšenou fyzickou aktivitu u které se může zahřát a zapotit.

Před ošetřením musí být pokožka dokonale čistá a bez make-upu. Po ošetření si neumývejte obličej teplou vodou alespoň po dobu 3 dní. Po dobu jednoho týdne od ošetření se také vyhněte konzumaci sójové omáčky a potravin které podporují pigmentaci. Vyhněte se také konzumaci alkoholu a kořeněného jídla.

HIFU
 
↓